Porota Amatéři

Elena Šarayová

/SVK/

Slovenská dirigentka a pedagožka. Studovala na bratislavské konzervatoři klavír, kompozici a dirigování. Na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě pokračovala ve studiu orchestrálního a sborového dirigování u Ľudovíta Rajtera, Juraje Haluzického a Jana Marii Dobrodinského.

Do slovenského koncertního dění se zapsala jako první slovenská profesionální dirigentka. Kromě Dámského komorního orchestru (1969-2013) vedla i Pěvecký sbor slovenských učitelek Ozvěna (1971-1986) a Bratislavský dětský sbor (1967-2007). Se svými soubory absolvovala 3800 koncertních vystoupení doma i v zahraničí. Vystoupila ve většině evropských zemí včetně sedmi Kanárských ostrovů. Publiku se představila v USA, Kanadě, Japonsku či v africkém Zimbabwe.

Vedle koncertní činnosti se věnovala i výchově mladých dirigentů na HTF VŠMU v Bratislavě, kde na Katedře skladby a dirigování působila jako docentka. Dnes se věnuje i metodické práci a bývá zvána do porot domácích i mezinárodních soutěží.

 

 

Kateřina Kněžíková

/CZE/

Je absolventka Pražské konzervatoře a Akademie Múzických umění. Od roku 2005 je sólistkou Národního divadla v Praze, kde ztvárňuje především stěžejní mozartovské role.

V rámci své koncertní činnosti vystupuje na mezinárodních festivalech u nás i v zahraničí a spolupracuje s předními českými i světovými dirigenty.

Za své jevištní výkony byla zařazena do nominace na cenu Thálie pro rok 2006 a 2007. Byla přizvána ke spolupráci na přípravě a realizaci nahrávání nové oficiální verze České státní hymny spolu s Jiřím Bělohlávkem. Měla tu čest se představit ve Španělském sále Pražského hradu u příležitosti návštěvy papeže Benedikta XVI. v sopránovém partu „Te Deum“ 

A. Dvořáka. Vytvořila nahrávky pro Český rozhlas, stanici MEZZO a pro francouzskou televizi.

 

 

Mgr. Tadeusz Eckert

/POL/

Studoval na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Filii Uniwersytetu Śląskiego v polském Těšíně, kde také získal diplom. Od roku 1986 pracoval v Liceu Ogólnoksztalcacem im.
A. Mickiewicza v Glubczycach, jehož je nyní ředitelem. 

Současně je také ředitelem festivalu pěveckých sborů hudebních škol („Festiwal Chórów Szkół Muzycznych i Ogólnokształcących Opolszczyzny“), zakladatelem festivalu Glubczyckie Spotkania Chóralne „Sielesia Cantat“ a iniciátorem vzniku několika sborů.

Jako dirigent a pedagog získal řadu státních ocenění. Je členem umělecké rady školních sborů. Jakožto odborník ve svém oboru je pravidelně zván do porot mezinárodních soutěží.

 

 

 Zpět

Partneři


Generální partnerZa finanční podpory
DALŠÍ PARTNEŘI

Informace o soutěži:
+420 799 511 303, +420 597 723 013, office@stonavskabarborka.cz
© 2018 Stonavská Barborka, z.s. | Mapa webu