Vyhlášené soutěže
Festivalu SB


Interpretační soutěž SB
12. ročník

28.11. - 2.12.2018


Skladatelská soutěž SB
6. ročník

termín uzávěrky 28.2.2018

Stonavská Barborka » Aktuality

21.2.2018

Ve “Vizitce” zpívaly naživo

 

V pátek 9.2.2018 od 10 do 11 hodin se karvinské kvarteto ve složení Zuzana Widnicová, Karina Grimová, Radka Veselá zúčastnilo vysílání pořadu “Vizitka” Českého rozhlasu Vltava. Natáčení, ze kterého se omluvila čtvrtá členka ansámblu Kateřina Kubínová, proběhlo v ostravském rozhlasovém studiu - podrobnosti nám napsala Karina Grimová:
“Téměř do poslední chvíle jsme nevěděly, zda budeme moci jet všechny čtyři, ale naší 1. altistce Kateřině Kubínové nakonec osobní důvody nedovolily se na natáčení podílet. Vzhledem k tomu, že nás paní redaktorka Lenartová požádala, zda bychom v pořadu nezazpívaly naživo, přemýšlely jsme ve čtvrtek večer, co s tím uděláme. Napadlo nás tedy, že bychom mohly oprášit skladby z předchozího ročníku Stonavské Barborky, kterého jsme se my tři zbývající - tedy Zuzana Widnicová, Karina Grimová a Radka Veselá - zúčastnily jako trio.
Cestou do studia jsme se tedy rozezpívaly a za jízdy zkoušely, naštěstí jsme si to ještě celkem pamatovaly :-). Byly jsme trochu nervózní, jak zvládneme celou hodinu živého vysílání. Ale díky paní redaktorce, která byla velmi profesionální a moc milá, jsme si při puštění druhé ukázky s úlevou řekly, že už je za námi prvních 15 minut a stále jsme naživu :-).
Nakonec to bylo vlastně příjemné povídání a jsme rády, že jsme měly možnost získat tuto novou zkušenost.”.

Gratulujeme karvinskému ansámblu k úspěšnému rozhlasovému vystoupení a držíme palce v jejich další úspěšné umělecké činnosti. SB


7.2.2018

Ansámbl z Karviné dostal pozvání do Vizitky.
 

Na začátek každého nového roku se těší ty ansámbly, které obdržely ceny partnerů Festivalu.
Jako první se letos budou radovat členky úspěšného ansámblu z Karviné Zuzana Widnicová, Kateřina Kubínová, Karina Grimová, Radka Veselá, které za svůj nápaditý výkon obdržely Cenu Českého rozhlasu Vltava. Součásti ceny je pozvání do pořadu Vizitka, kde členky oceněného ansámblu budou hlavními hosty.
Motto pořadu “Rozhovor s lidmi, kterým umění proměňuje život” dává příslib nevšedního setkání se 4 mladými ženami, pro které se zpěv stal neodmyslitelnou součástí jejich života.
Určitě si nezapomeňte v pátek 9.2.2018 v 10 hodin zapnout Vltavu.


6.2.2018

Uzávěrka 6. ročníku Skladatelské soutěže Stonavská Barborka

 

Vedení Festivalu Stonavská Barborka připomíná blížící se uzávěrku 6. ročníku Skladatelské soutěže Stonavská Barborka - středa 28. února do 24 hodin.


23.12.2017

Podívejte se na Slavnostní koncert vítězů

 

Televizní záznam Slavnostního koncertu vítězů, který byl natočen v neděli 3.12.2017 v Domě PZKO ve Stonavě, je již zpracován. Premiérové vysílání proběhne na Štědrý den 24.12.2017 v 19:55 na programu Regionální televize CZ (jak ji naladit, se dozvíte zde). Pokud premiéru nestihnete, stačí počkat 4 hodiny a ve 23:55 a pak následně ve 3:55, 7:55, 11:55 a 15:55 proběhnou reprízy.
Pro ty z Vás, komu se nepodaří Regionální televizi CZ naladit, bude záznam koncertu dostupný od 20 hodin Štědrého dne na YouTube.
Pevně doufáme, že chvíle strávené ve společnosti Stonavských Barborek budou příjemným kulturním obohacením Vašich svátečních dnů.


6.12.2017

Fotoalbum Stonavské Barborky

 

Kompletní fotoalbum 11. ročníku Stonavské Barborky na webových stránkách Festivalu.


11.11.2017

Stonavská Barborka očekává nápor soutěžících

 

V pátek 10. listopadu 2017 vypršela poslední možnost členů pěveckých komorních seskupení a ansámblů podat přihlášku do 11. ročníku Interpretační soutěže Stonavská Barborka. Počet přihlášených se ustálil na úctihodných  60 přihláškách.
Zájemci o komorní a ansámblový zpěv z řad žáků a studentů uměleckých škol, ale i nestudentů a amatérů měli možnost se v průběhu celého září až do 10. listopadu přihlásit do Interpretační soutěže Stonavská Barborka, která se od 29. listopadu do 3. prosince 2017 uskuteční ve Stonavě u Karviné. Jde již o 11. ročník v Evropě zcela ojedinělé mezinárodní soutěže komorního a ansámblového zpěvu.
Trvalý zájem nás těší a 60 podaných přihlášek je toho důkazem.” řekl ředitel soutěže Josef Melnar.
Další plánovanou akcí bude Losování soutěžního pořadí, které proběhne 19. listopadu 2017. Jeho výstupem bude Harmonogram soutěžních vystoupení. Pak už nebude nic bránit tomu, aby v průběhu prvních dvou dnů 29. a 30. listopadu, rozhodly dvě mezinárodní odborné poroty, kdo je ten nejlepší. Všechny ceny budou předány v pátek 1. prosince 2017 při Vyhlášení výsledků a ti nejlepší se zúčastní televizního publicistického pořadu Barborka 2017, který bude souběžně vysílán s Vyhlášením výsledků. Těm nejlepším bude věnován víkend 2. a 3. prosince 2017. V sobotu vystoupí v lázních Darkov a v zámku Fryštát a v neděli na Slavnostním koncertě vítězů, kde budou absolutním vítězům v jednotlivých kategoriích předány ceny nejvyšší - ceny Stonavská Barborka.
Soutěž má sice již ustálený kulturní a doprovodný program, ale i letos připravujeme novinky - výstavu výtvarných děl místních malířů, pro hosty i místní Stonavský Barborčin jarmark a pro zájemce o skladatelskou činnost seminář pod názvem Inspirace ze Skladatelské soutěže. Vše je uvedeno na našich webových stránkách www.stonavskabarborka.cz ” doplnil Josef Melnar.
Stonavská Barborka je po všech stránkách náročný mezinárodní projekt, který se neobejde bez velkého úsilí a pomoci celé řady lidí a firem. Bez čeho si ale realizaci takového projektu nelze představit, je podpora finanční. Letošní ročník proběhne za  finanční podpory obce Stonava, Moravskoslezského kraje a Nadace OKD.
Jde o významnou finanční podporu, bez které by Stonavská Barborka nešla uspořádat.” dodává se slovy díků Josef Melnar.


27.9.2017

Vyhlášení 6. ročníku Skladatelské soutěže Stonavská Barborka (SSSB).

 

Pořadatel Mezinárodního festivalu komorního a ansámblového zpěvu Stonavská Barborka, Stonavská Barborka, z.s., vyhlašuje pro všechny autory bez omezení
 

Skladatelskou soutěž Stonavská Barborka 2018 (6. ročník)
 

Cílem soutěže je rozšířit repertoárové možnosti zájemců o účast v Interpretační soutěži Stonavská Barborka ve všech kategoriích a obohatit možnosti komorního a ansámblového zpěvu na všech stupních hudebního školství, v domácím muzicírování a profesionálním umění.

Veškeré informace o soutěži: http://www.stonavskabarborka.cz/html/cz/Skladatelska-SB.
Kontaktní osoba: doc. MgA. Jan Grossmann, sssb@stonavskabarborka.cz.


© 2011-4 Obec Stonava, © 2015-6 Stonavská Barborka, z.s.