Přejeme klidné a příjemné prožité prázdniny.

 


Interpretační soutěž SB
11. ročník

29.11. - 3.12.2017

Stonavská Barborka » Aktuality

16.6.2017

Cena poslance Evropského parlamentu Tomáše Zdechovského realizována.

 

Loňské držitelky Ceny poslance Evropského parlamentu Tomáše Zdechovského navštívily ve dnech 30.5. - 2.6.2017 Brusel. Své zážitky (Fotografie v parlamentu s panem Tomášem Zdechovským, návštěva místní čokoládovny) děvčata zdokumentovala. Podívejte se do fotogalerie.


Děkujeme za podporu.

 

                                        Ivo Vondrák

Tomáš Zdechovský                                Pavla Golasowská                                       Ivo Vondrák   

Poslanec Evropského parlamentu                     Poslankyně PS PČR                    Hejtman Moravskoslezského kraje

                                                   

Janusz Bilski

Generální konzul Polské republiky v Ostravě


12.4.2017

Informace pro hudební skladatelé.

 

Proces odtajňování soutěžních skladeb není ještě dokončen. Zatím se nepřihlásilo k autorství a neposlalo své kontaktní údaje a prohlášení čtyř autorů.
Čekáme na údaje o autorech skladeb: "Oynim", "Amed", "Magnificat" a "O Magnum Mysterium".
Mezitím jsme už začali s budováním internetového úložiště Stonavské Barborky, na které chceme uložit pro zájemce o skladby ze SSSB partitury a zvukové podoby všech skladeb, tedy nejen těch vítězných, jejichž autoři s jejich zpřístupněním souhlasí.
Domníváme se, že tuto službu neposkytuje žádná skladatelská soutěž u nás a možná ani v zahraničí.
Budeme postupovat popořadě od posledního ročníku SSSB k předchozím.

Podívejte se na výsledky 5. ročníku Skladatelské soutěže Stonavská Barborka.


                                                                               

6.4.2017

Výsledky Skladatelské soutěže Stonavská Barbroka.

 

Seznamte se s výsledky 5. ročníku Skladatelské soutěže Stonavská Barborka (2017). 

Oceněným gratulujeme a ostatním držíme palce v jejich další skladatelské činnosti. 


8.3.2017

Cena Českého rozhlasu realizována.

 

Loňské držitelky Ceny ředitele Českého rozhlasu Ostrava Nikita Lýsková, Barbora Serišová, Barbora Pawlitová využily dárkového poukazu, který byl nedílnou součásti ceny, na bezplatné využití hudebního studia a hudební režie ČRo Ostrava pro natočení vlastního hudebního snímku v celkovém rozsahu dvou čtyřhodinových frekvencí.
Děvčata si za pečlivého dohledu paní učitelky Evy Šeinerové připravily náročný program, ke kterému si ke spolupráci přizvaly své dvě kamarádky cembalistku, klavíristku a zpěvačku Kateřinu Dvorskou, flétnistku a hobojistku Terezu Sobelovou a mladého talentovaného loutnistu Tomáše Mutinu.
Odměnou za pečlivou a svědomitou přípravu i soustředěný výkon po celou dobu natáčení je CD se sedmi natočenými skladbami.
Děkujeme vedení rádia za vzornou spolupráci a vytvoření profesionálních podmínek. Neméně velké díky si za zvukové mistrovství zaslouží Marek Hoblík a za režijní dohled Josef Melnar.


8.3.2017

Návštěva Rádia Junior.

 

Eliška Lhotská a Rozárka Brzková ( jako pěvecké duo) vyhrály mezinárodní pěveckou soutěž Stonavská Barborka 2016 v kategorii do 12 let. Jako vítězky kategorie získaly hned několik ocenění, jedno z nich byla i cena Rádia Junior.
Tímto oceněním byly pozvány do rádia, kde byl pro ně připraven program.
Ve čtvrtek 16.února 2017 se děvčata s paní učitelkou Brzkovou vypravily do Rádia Junior, které sídlí v budově Českého rozhlasu v Praze na Vinohradech.


Uvítání bylo velmi milé, provedly nás částí budovy, kde vysílá Rádio Junior, postupně jsme se seznámily se všemi členy týmu. Po zhlédnutí prostor byla děvčata účastna živého vysílání s moderátorem Petrem Šefčíkem, Petr byl vtipný, upovídaný a Rozárce s Eliškou kladl otázky týkající se soutěže, školy, zálib a došlo i na přezpívání jedné soutěžní písničky. Na konec se s děvčaty vyfotil s maskotem Ušounem. Mohly jsem se podívat na přípravu a výrobu předtáčených pořadů, což bylo velmi zajímavé (nahrávací studio, zvuková technika atd.). Jeden z největších zážitků byla návštěva nahrávacího studia pro symfonický orchestr, je to největší nahrávací studio v republice, vejde se tam 68 muzikantů, sál je speciálně akusticky upraven a celé podlaží leží na pružinách, aby bylo dokonale odhlučněné,mohly jsem se podívat i do režie, kde nám ochotně ukázali celé zařízení potřebné k nahrávání . Na závěr nás pozvaly na výtečný oběd.
Celé dopoledne se neslo ve velmi příjemné a  veselé náladě, zkrátka byl to  nevšední zážitek. Domů jsme přijely plny dojmů s pocitem výjimečného dne.

 

Kristyna Brzková

Foto


20.2.2017

Úspěšný ansámbl ve vysílání Rádia Junior.

 

O návštěvě Rádia Junior soutěžním ansámblem ze ZUŠ Jaroměř (držitel ceny Rádia Junior) Vás budeme podrobně informovat v příštích dnech.
Nyní Vás jen chceme upozornit na vysílání Rádia Junior 21.2.2017 v 18:30, kde úspěšný ansámbl vystoupí.


2.2.2017

Úspěšný ansámbl z Jaroměře se připravuje na návštěvu  Rádia Junior.

 

Soutěžní ansámbl ze ZUŠ Jaroměř ve složení Eliška Lhotská, Rozárie Brzková za klavírního doprovodu Vlastimila Kováře a pod uměleckým vedením Kristýny Brzkové, který obdržel 1. místo ve své kategorii, byl také vedením Rádia Junior odměněn svou cen.

Zaměstnanci rádia se chystají úspěšný ansámbl přivítat 16.2.2017 ve svém studiu na Vinohradské 12 v Praze, kde pro ně chystají prohlídku rádia.


2.2.2017

O Stonavské Barborce na Vltavě.

 

7. února 2017 v 17 hodin si na stanici Českého rozhlasu Vltava nalaďte pořad Renáty Spisarové "Slovo o hudbě". Pořad je věnován desátému výročí Sonavské Barborky. Mezi zvukovými ukázkami z posledního Slavnostního koncertu Vám bude o historii i současnosti soutěže povídat ředitel Stonavské Barborky Josef Melnar.


25.1.2017

Hudební skladatelé pozor!

 

31. leden 2017 je posledním dnem, kdy můžete podat své skladby do 5. ročníku Skladatelské soutěže  Stonavská Barborka 2017. Veškeré informace jsou na našich webových stránkách, případně můžete napsat doc. MgA. Janu Grossmannovi na mail sssb@stonavskabarborka.cz.


 

6.12.2016

Fotoalbum Stonavské Barborky.

 

Na fotoalbum 10. ročníku Interpretační soutěže Stonavská Barborka se můžete podívat zde.


© 2011-4 Obec Stonava, © 2015-6 Stonavská Barborka, z.s.