Interpretační soutěž SB
11. ročník

29.11. - 3.12.2017

Stonavská Barborka » Aktuality

6.12.2016

Fotoalbum Stonavské Barborky.

 

Na fotoalbum 10. ročníku Interpretační soutěže Stonavská Barborka se můžete podívat zde.

 


1.12.2016

Soutěžní dny už máme za sebou.

 

Soutěžní dny už máme za sebou. Dnes vystupovaly soutěžní ansámbly nejen v sále PZKO, ale také na ZŠ. Organizátoři jim připravili na jevišti krásné prostředí zasněžené krajiny.
Odpoledne v sále PZKO probíhalo finálové kolo kategorií SUŠ a VUŠ, kde se rozhodovalo konečných výsledcích. Odměnou pro všechny byla tradiční Koncertní Mikulášská nadílka v režii pana Klemense Slowioczka, kde nechyběli čert a anděl. Všichni netrpělivě očekávají vyhlášení výsledků, které proběhne zítra na Koncertě vítězů v 13:30 v sále PZKO.


30.11.2016

Harmonogram soutěžních vystoupení.

 

2. soutěžní den: SUŠ, VUŠ - Finále


30.11.2016

První soutěžní den je za námi.

 

Jubilejní 10. ročník Stonavské Barborky ráno odstartovala soutěž kategorie středních uměleckých škol, v níž odborné porotě odzpívalo svůj soutěžní program 9 ansámblů. Šest z nich porota doporučila
do druhého kola.

Odpoledne pak patřilo kategorii amatérů a vysokých uměleckých škol. V první z nich změřily své síly 4 ansámbly, o jejichž umístění je už rozhodnuto, ale na oficiální výsledky si musejí počkat do pátku. Z dalších 3 ansámblů se porotě zalíbily hned dva, které rovněž poslala do dalšího kola.
Pro dnešek je dobojováno. Soutěžícím, kteří se neprobojovali do dalšího kola, děkujeme za účast a ostatním přejeme hodně sil do zítřejšího soutěžního klání.


27.11.2016

Losování soutěžního pořadí.

 

Na záznam Losování soutěžního pořadí 10. ročníku Interpretační soutěže Stonavská Barborka se můžete podívat zde.


27.11.2016

I vy si můžete u svých obrazovek vyhrát.

 

V průběhu televizního přenosu z Koncertu vítězů můžete svému oblíbenému ansámblu zaslat svůj hlas. Ansámbl s největším počtem diváckých hlasů obdrží cenu diváka. Ale i vy nevyjdete naprázdno - všechny zaslané hlasy budou slosovány a šťastný výherce obdrží věcnou cenu od pořadatele soutěže.


27.11.2016

Koncert vítězů v přímém televizním přenosu.

 

Kdo se nemůžete v pátek 2. 12. 2016 v 13:30 zúčastnit Koncertu vítězů, nemusí být smutný. Neopakovatelnou atmosféru předávacích ceremoniálů můžete v přímém televizním přenosu sledovat na obrazovkách nebo displejích svých počítačů, tabletů či mobilů. Podívejte se v pátek na naše webové stránky www.stonavskabarborka.cz, kde najdete odkaz na vysílání.


27.11.2016

Rekordní počet přihlášek.

 

Počet podaných přihlášek se letos zastavil na rekordních 67. Dosavadní rekord byl 62 přihlášených ansámblů.


7.11.2016

Blíží se poslední den


Připomínáme, že do 15. listopadu 2016 do půlnoci je možno se přihlásit do soutěží Stonavské Barborky. Tímto definitivně skončí veškeré možnosti se Barborky zúčastnit.  


7.11.2016

Nový polský generální konzul převzal záštitu

Jsme moc rádi, že i nový generální konzul Generálního konzulátu Polské republiky v ČR Janusz Bilski, převzal záštitu nad 10. ročníkem Stonavské Barborky.
Děkujeme za přízeň, podporu a spolupráci, která letos také slaví desáté výročí.

 

 

 


2.11.2016

Ministr kultury přijede do Stonavy

 

Velmi nás potěšila zpráva o návštěvě Stonavy ministrem kultury panem Danielem Hermanem v průběhu festivalových dnů. Pan ministr projevil zájem seznámit se se Stonavou, festivalem a zúčastnit se některého z koncertů jubilejního ročníku SB. O programu jeho návštěvy Vás budeme ještě informovat.


2.11.2016

Losování soutěžního pořadí.

 

V pondělí 21. 11. 2016 v 15 hodin proběhne za dohledu televizních kamer Losování soutěžního pořadí přihlášených ansámblů do Interpretační soutěže Stonavská Barborka 2016. Výsledky budou zveřejněny na našich webových stránkách a obrazový záznam losování bude k vidění ve vysílání Regionální televize CZ a na YouTube.


                                                                                                                                                       27.10.2016

Termín podání přihlášky


Připomínáme, že prodloužený termín podání přihlášky je do 15.11.2016 do půlnoci.

https://youtu.be/9dLQpHZRhnQ


27.10.2016

I letos je o co soutěžit.


Připravili jsme pro Vás kolekci zajímavých cen. Podívejte se do katalogů cen ISSB.
Katalog cen ZUŠ      Katalog cen SUŠ, VUŠ a AMT


27.11.2016

Koncert vítězů v přímém televizním přenosu.

 

Kdo se nemůžete v pátek 2. 12. 2016 v 13:30 zúčastnit Koncertu vítězů, nemusí být smutný. Neopakovatelnou atmosféru předávacích ceremoniálů můžete v přímém televizním přenosu sledovat na obrazovkách nebo displejích svých počítačů, tabletů či mobilů. Podívejte se v pátek na naše webové stránky www.stonavskabarborka.cz, kde najdete odkaz na vysílání.


17.10.2016

Představujeme Vám auto festivalu.

                                              


10.10.2016

Přihláška


Od 10.10.2016 je na www.stonavskabarborka.cz k dispozici přihláška na letošní ročník Interpretační soutěže Stonavská Barborka. Termín uzávěrky podání přihlášek je 31.10.2016.
Informační servis k přihlášce: Josef Melnar, t: +420776270063, E-mail: reditel@stonavskabarborka.cz.


5. 10.2016

Nové logo Stonavské Barborky

 

Po zralém uvážení jsme se začátkem tohoto roku rozhodli dát Stonavské Barborce k 10. jubileu nové logo. Pro naši Barborku jsme vybrali z návrhů p. Barbary Kowalczykové.

 

                                                          


5. 10.2016

Loňská cena Sanatorií Klimkovice

 

Trio Nikita Lýsková, Barbora Serišová a Barbora Pawlitová (majitelky pobytových poukazů Sanatorií Klimkovice získaných na loňském ročníku), se vydalo ve dnech 2. – 4. září 2016 do víru lázeňského života. O pobytu nám děvčata napsala krátkou zprávu:

"Po necelém roce od ne zcela očekávaného vítězství na Stonavské Barborce jsme se s děvčaty a manželi Šeinerovými vydali na víkendový pobyt do klimkovických lázní. Bylo to kouzelné od začátku až do konce. Po příjezdu jsme ihned šly na procedury a poté na večeři, kde nás překvapil vyhrazený salonek (a navíc s velice milou obsluhou!), kde jsme se celý víkend stravovali. Abychom ale taky něco dělaly, než jen chodily na masáže a jedly, vzaly jsme si tam s sebou malé elektrické piano a ve volných chvílích jsme nacvičovaly program na nadcházející ročník SB, kam se chystáme i letos. Děkujeme za krásný pobyt, kde jsme se měli jako na zámku a těšíme se na shledání na jubilejním desátém ročníku! Zdraví Trio ve složení Nikita Lýsková, Barbora Serišová, Barbora Pawlitová; korepetitorka Kateřina Dvorská; Eva a Ivan Šeinerovi."

 

                                             


5. 10.2016

Plakát SB

 

V souborech ke stažení najdete plakát se všemi důležitými údaji o letošním ročníku Stonavské Barborky. Prosíme o předání zájemcům o soutěž, o jeho vyvěšení, rozeslání apod. Děkujeme.


24.8.2016

Blíží se jubilejní ročník

 

Pevně doufáme, že jste prázdniny a dovolenou strávili dle svých představ a nabrali dostatečné množství sil a optimizmu do zahájení nového školního roku. I my jsme se snažili vydechnout a relaxovat, protože nás čeká nejnáročnější etapa příprav na setkání zpěváků ve Stonavě.

Máme před sebou náročnou přípravu 10. ročníku soutěže. Zdá se nám, jako by to bylo včera, kdy jsme ve Stonavě přivítali první ansámbly a v Domě PZKO premiérově zazněly soutěžní skladby. Pevně věříme, že se nám opět podaří kvalitně připravit všechny body festivalového  programu a na přelomu listopadu a prosince Vás přivítat ve Stonavě.

O tom, jak se nám to daří, Vás budeme průběžně informovat našim mailovým Infem, na webových stránkách a facebooku.


24.8.2016

Cena Českého rozhlasu realizována

 

Loňské držitelky Ceny Českého rozhlasu Ostrava ve složení Karolína Levková a Patricia Janečková realizovaly svou cenu - natáčení CD ve velkém studiu ostravského rozhlasu.

Děvčata absolvovala úspěšně obě natáčecí frekvence. Odměnou za kvalitní přípravu i profesionální výkon ve studiu jim bylo nově vzniklé CD. Uměleckou kvalitu vytvořených nahrávek dokládá i zájem dramaturgie rozhlasu o jejich uvedení ve svém vysílání.

Děkujeme vedení rádia za vzornou spolupráci a vytvoření profesionálních podmínek pro natáčení. Neméně velké díky si určitě zaslouží i zvukový mistr Lubomír Výrek a hudební režisér Paolo Gatto.


8.7. 2016

Vyhlášení 5. ročníku Skladatelské soutěže Stonavská Barborka (SSSB).

 

Pořadatel Mezinárodního festivalu komorního a ansámblového zpěvu Stonavská Barborka, Stonavská Barborka, z.s., vyhlašuje pro všechny autory bez omezení

 

Skladatelskou soutěž Stonavská Barborka 2017 (5. ročník).

 

Cílem soutěže je rozšířit repertoárové možnosti zájemců o účast v „Interpretační soutěži Stonavská Barborka“ ve všech kategoriích a obohatit možnosti komorního a ansámblového zpěvu na všech stupních hudebního školství, v domácím muzicírování a profesionálním umění.

Veškeré informace o soutěži: SSSB.

Kontaktní osoba: doc. MgA. Jan Grossmann, sssb@stonavskabarborka.cz.


4.5. 2016

Permoník slaví 50.

 

Náš dlouholetý a významný partner pěvecké soutěže Sborové studio Permoník oslavilo 50 let svého působení. Podívejte se na foto z koncertů.


2.5. 2016

Těší nás další podpora.

 

Jsme moc rádi, že si Stonavslé Barborky všimli i další významné osobnosti z veřejného života a nabídli pomoc. Záštitu nad festivalem SB převzala poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky p. Pavla Golasowská, která o našemu festivalu prohlásila: “Jsem velmi ráda, že v kraji oceli a železa, ale také krásné přírody se najdou lidé, kteří dokáží zorganizovat tak krásnou soutěž, jakou je Stonavská Barborka. Přeji úspěch všem účinkujícím a krásné zážitky posluchačům.“ a poslanec Evropského parlamentu p. Tomáš Zdechovský.

Děkujeme jim za jejich podporu a těšíme se na spolupráci.

       

                                                     

                                 

 Tomáš Zdechovský                                        Pavla Golasowská


9.5. 2016

Zakladatelé a tvůrčí týmy SB.

 

Seznamte se se zakladateli a autory myšlenky Stonavské Barborky a s lidmi, kteří pro ni pracují. http://www.stonavskabarborka.cz/html/cz/O-nas/Zakladatele-a-tvurci-tymy-SB.


29.4. 2016

Nadace OKD opět partnerem soutěže.

I letos jsme se při realizaci jubilejního 10. ročníku Mezinárodního festivalu v komorním a ansámblovém zpěvu Stonavská Barborka zúčastnili řady grantových řízení. Moc nás těší, že naše žádost s projektem festivalu SB uspěla před schvalovací komisi Nadace OKD, která nám schválila pomoc ve výši 200 000 Kč. Děkujeme.


4.4. 2016

Informace k 10. ročníku Interpretační soutěže SB. 

 

Již tradičně začátkem dubna zveřejňujeme nové informace k aktuálně vyhlášenému ročníku Interpretační soutěže Stonavská Barborka (ISSB). Letošní, již 10. ročník byl slavnostně vyhlášen starostou obce Stonava Ing. Ondřejem Fébrem 6. 12. 2015 v průběhu Slavnostního koncertu loňského ročníku soutěže (pro připomenutí klikněte zde).

První kvartál letošního roku jsme jako vždy věnovali zpracování všech podnětů a připomínek a spolu s novými vstupy jsme vše zapracovali do aktualizovaných pravidel ročníku nového. A nyní je ta pravá chvíle Vás se vším seznámit:

 

1. Soutěžní řád ISSB 2016

2. Organizační pokyny ISSB 2016

3. Harmonogram soutěžních dnů ISSB 2016

 

Vše je zveřejněno na našich webových stránkách www.stonavskabarborka.cz. 

Dotazy Vám na kontaktech reditel@stonavskabarborka.cz nebo +420776270063 rád zodpoví Josef Melnar.


 15.3. 2016

Ministr kultury převzal záštitu nad Stonavskou Barborkou. 


        

 

 

 

 

Ministr kultury Mgr. Daniel Herman převzal záštitu nad 10. ročníkem mezinárodního festivalu komorního a ansámblového zpěvu Stonavská Barborka.


24.2. 2016

Cena Rádia Junior byla realizována.

 

V průběhu příprav na loňský ročník SB se také začala rozvíjet spolupráce mezi naší soutěží a pražskou redakcí Rádia Junior. Vzájemné sympatie a úspěšná jednání nakonec vyústily v mediální partnerství a udělení ceny Rádia Junior úspěšnému ansámblu v kategorii ZUŠ. Odměnou bylo pozvání do pražského studia.

Šťastným ansámblem se stal tercet ze ZUŠ Kroměříž ve složení Beáta Vymlátilová, Martina Drkulová, Jaroslav Voříšek pod uměleckým vedením Jany Novotné a za klavírního doprovodu Daniely Vymlátilové.

Návštěvním dnem se stalo pondělí 15. února 2016. Sraz by domluven v recepci Českého rozhlasu ve Vinohradské 12, kde úspěšné zpěváky v doprovodu jejich učitelek přivítala šéfredaktorka rádia paní Tereza Svobodová. Ihned po přivítání a nezbytných formalitách nastal přesun do jednoho ze studií. Zde pod moderátorským vedením Jiřího Kohouta probíhalo živé ranní vysílání, do kterého byli členové ansámblu okamžitě zapojení.

Další zastávkou bylo velké rozhlasové studio, kde všechny čekalo velice milé překvapení. Se Symfonickým rozhlasovým orchestrem právě zkoušel basbarytonista Adam Plachetka. Byl to opravdový zážitek, který se neobešel bez společné fotografie.

Následovala krátká pauza na občerstvení v místním bufetu, která plynně přešla v setkání s moderátorkami rádia Šárkou Fenikovou a Janou Rychterovou. A bylo si o čem povídat. Obě moderátorky s velkou chutí odpovídaly na dotazy a vyprávěly o své práci a zážitcích ze své každodenní praxe. To ale nebylo vše, druhá polovina setkání se sympatickými moderátorkami se odehrála v nahrávacím studiu, kde byla připravena nejen prohlídka, ale hlavně praktické ukázky práce na dětských pořadech.

Poslední zastávka byla v archivu u p Turka. Představil nám celou historii nahrávání a tvorby zvukových záznamů od vzniku Českého rozhlasu až po současnost. Celá exkurze vývojem nahrávacích technologií byla doprovázená nejen poutavým slovem, ale i ukázkami zvukových nosičů a zařízení, včetně autentických zvukových nahrávek.

Dokladem úspěšné akce jsou slova p. uč. vítězného ansámblu Jany Novotné:

Dobrý den, chci Vám ještě jednou jménem svých zpěváčků i svým poděkovat za krásný den strávený v Praze v Rádiu Junior. Věřím, že to byl zážitek, na který budeme rádi vzpomínat. Bylo to nejen poznání rozhlasové kuchyně, ale také setkání s velmi příjemnými lidmi, kteří svou práci dělají s láskou a nadšením.

Děkujeme, zdravíme z Kroměříže a těšíme se nashledanou. Jana Novotná.

Dále viz foto album.


9.2. 2016

Důležité informace k 10. ročníku  ISSB 2016

 

Veškeré informace k jubilejnímu 10. ročníku Intepretační soutěže budou zveřejněny začátkem dubna 2016. Přihlášku bude možno podat v termínu od 1.9. do 30.10. 2016. O všem Vás budeme informovat na našich webových stránkách a facebooku.


21.1. 2016

 

Úspěšný ansámbl z Kroměříže se připravuje na návštěvu  Rádia Junior

 

Soutěžní ansámbl ze ZUŠ Kroměříž ve složení  Beáta Vymlátilová, Martina Drkulová, Jaroslav Voříšek za klavírního doprovodu Daniely Vymlátilové a pod uměleckým vedením Jany Novotné, který obdržel 1. místo ve své kategorii, byl také vedením Rádia Junior odměněn svou cenou.

 

       

 

Zaměstnanci rádia se chystají úspěšný ansámbl přivítat 15.2. 2016 ve svém studiu na Vinohradské 12 v Praze, kde pro ně mimo jiné chystají prohlídku rádia, účast na zkoušce orchestru a v živém vysílání.


20.1. 2016

Objednávkový list

 

Pokud si budete chtít objednat DVD Slavnostního koncertu, objednávkový list najdete ke stažení na http://www.stonavskabarborka.cz/html/cz/O-nas/Soubory-ke-stazeni.


© 2011-4 Obec Stonava, © 2015-6 Stonavská Barborka, z.s.