Vyhlášené soutěže
festivalu SB


Interpretační soutěž SB
12. ročník

28.11. - 2.12.2018

Stonavská Barborka » Aktuality

6.12.2017

Fotoalbum Stonavské Barborky

 

Kompletní fotoalbum 11. ročníku Stonavské Barborky na webových stránkách Festivalu.


3.12.2017

Poslední Festivalový den

 

Posledním Festivalovým dnem Stonavské Barborky byla první adventní neděle před nadcházejícími svátky. Celý den se odehrál v budově PZKO, kde se konal Slavnostní koncert vítězů. Během odpoledne si všechny vystupující ansámbly poctivě nacvičily svá vystoupení na generální zkoušce, aby na večerním představení naposled pro tento rok vystoupily před svými milými, porotou a veřejností. Ti nejlepší z nejlepších byli znovu pochváleni za své perfektní výkony a konečně proběhlo také předání hlavních cen Stonavská Barborka, které si přebraly tyto ansámbly:

 • SIS029 – Seriš Jakub, Semančík Jiří
 • SIS028 – Lýsková Nikita, Serišová Barbora, Pawlitová Barbora
 • SIS016 – Widnicová Zuzana, Kubínová Kateřina, Grimová Karina, Veselá Radka
 • SIS022 – Kubicová Jana, Vagenknechtová Lucie
 • SIS033 – Dudková Barbora, Vaculová Martina, Skopalová Sára Marie

Slavnostní koncert byl natáčen. O zveřejnění nahrávek Vás budeme v nejbližší době informovat na našich webových stránkách, i na Facebooku Stonavské Barborky.
Hlavním vítězům srdečně gratulujeme. Rovněž děkujeme všem zúčastněným ansámblům a už teď se moc těšíme na další ročník.


 

2.12.2017

Předposlední den Festivalu

 

Dnes  2. 12. 2017 jste měli možnost zaslechnout výherní ansámbly, kterak zpívaly buďto v Rehabilitačním sanatoriu nebo na Zámku Fryštát v Karviné. V Rehabilitačním sanatoriu v 15:30 hodin proběhl Koncert vítězů všech umístěných ansámblů, zatímco na Zámku Fryštát v 18:00 hodin se uskutečnil Koncert laureátů cen Stonavská Barborka.
Celá Interpretační soutěž Stonavská Barborka 2017 se tak pomalu ale jistě chýlí ke konci, zítra nás čeká už jen Slavnostní koncert vítězů.


 

1.12.2017

Třetí soutěžní den

 

Měsíc prosinec pro všechny hudebníky začal v koncertním duchu. Dnes, v pátek 1. 12. 2017, proběhl Koncert vítězů. Všechny ansámbly se sešly, aby vyslechly verdikty svých porot. Odměněny byly všechny hudební útvary, ať už prvním, druhým či třetím místem nebo čestným uznáním. Odpoledne bylo rozděleno do dvou částí, kdy se předvedla některá třetí a druhá místa a následně ve druhé části dostalo každé první místo svůj prostor pro přednes. Ansámbly tak dokázaly, že si první místa opravdu zaslouží.
Koncert byl velmi krásný, vítězům gratulujeme a těšíme se na další vystoupení, která proběhnou během víkendu. Všem zúčastněným děkujeme.
Výsledková listina 


 

30.11.2017

Druhý soutěžní den

 

Ve čtvrtek 30. 11. probíhal soutěžní den odděleně, a to v PZKO a ZŠ Stonava. V hlavním proběhlo finále SUŠ a VUŠ. Dále v PZKO probíhaly soutěže vokálně instrumentálních ansámblů. Na Základní škole Stonava dnes soutěžily kategorie ZUŠ. Všichni soutěžící předvedli svůj nejlepší výkon, za který byli řádně odměněni hodnocením porotců. Objevilo se rovněž několik zvláštních cen poroty, ceny Rádia Junior, ceny za mimořádný výkon doprovodných nástrojů a další.
Dnešním dnem jsou tedy veškeré výsledky soutěží uzavřeny a je finálně rozhodnut. Ty se všichni soutěžící dozví na slavnostním Vyhlašovacím koncertě v pátek 1. 12. od 13:30h v sále PZKO.
Velkou odměnou za všechny soutěžní výkony byla Koncertní Mikulášská nadílka s čertem, Mikulášem a Andělem. 


29.11.2017

První soutěžní den je za námi

 

Dne 29.11.2017 jsme zahájili 11. ročník Interpretační soutěže Stonavská Barborka. Přesně v 10:00 začaly v sále PZKO soutěžit první ansámbly z kategorie středních a vysokých uměleckých škol. Všichni soutěžící úspěšně postoupili do dalšího, finálního kola. V odpoledních hodinách soutěžily ansámbly z kategorie amatéři a kategorie hudebně dramatické. Tyto kategorie soutěžily pouze v jednom kole, tudíž ihned po jejich výkonu porota udělila umístění a počet bodů.
Přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžních dnech.  


29.11.2017

Postupující do finálových kol

 

Již jsou známí postupující do finálových kol. Podívejte se do Harmonogramu soutěžních vystoupení.


24.11.2017

Jsou známi vítězové výtvarné soutěže

 

Do prvého ročníku výtvarné soutěže Namaluj Barborku 2017 bylo zasláno celkem osm výtvarných prací. Odborná porota vybrala tři nejlepší:

1. místo: Marianna Blahutová (6 let), název výtvarné práce: Zpěvačky

2. místo: Kateřina Bestová (9 let), název výtvarné práce: Zpívejme

3. místo: Sandra Stuchlik (12 let), název výtvarné práce: Kahanec


20.11.2017

Už je jasné pořadí soutěžních vystoupení.

 

V ostravském televizním studiu proběhlo Losování soutěžního pořadí Interpretační soutěže Stonavská Barborka 2017. Jak to dopadlo? Podívejte se do Harmonogramu soutěžních vystoupení na našem webu nebo na záznam na Youtube či Regionální televizi CZ.

 

Aktualizovali jsme Harmonogram soutěžních dnů.

 

Postupně jsem Vás informovali o řadě programových novinek letošního ročníku soutěže. Vše je již přehledně zaznamenáno v Harmonogramu soutěžních dnů - podívejte se.

 

Pozvánka.

 

Zveme vás na akce letošního ročníku Interpretační soutěže SB. Podívejte se na plakát soutěžních dnů a Stonavský Barborčin jarmark.


9.11.2017

 

Blíží se poslední den podání přihlášek.

 

Upozorňujeme všechny, kdo se chce ještě přihlásit do Interpretační soutěže Stonavská Barborka, má  do půlnoci 10. listopadu 2017 poslední možnost.


 4.11.2017

Představujeme letošní festivalové novinky

 

Stonavský Barborčin jarmark.

 

Žhavou novinkou, která spatřila světlo světa asi před měsícem bude Stonavský Barborčin Jarmark. Ve spolupráci s Le gastro Batum s.r.o. připravujeme na 1.12.2017 od 13 do 19 hodin v areálu Domu PZKO pro všechny účastníky soutěže pravou jarmareční atmosféru, kterou vytvoří například ukázky řemesel, vystoupení umělců, občerstvení, křest CD i ohňostroj. Pevně doufáme, že jarmark přispěje k neopakovatelné slavnostní atmosféře třetího soutěžního dne.

 

První ročník výtvarné soutěže zná účastníky.

 

Do prvního ročníku výtvarné soutěže Namaluj Barborku 2017 bylo zasláno celkem 9 výtvarných prací. Všechny splňují pravidla soutěž a budou předloženy odborné porotě, která vybere nejlepší práce. O výsledcích vás budeme informovat na našich webových stránkách a Facebooku. Ceny nejlepším autorům budou předány na slavnostním Vyhlášení výsledků 1. prosince 2017 ve 13:30 hodin.

 

Vernisáž Výstavy regionálních výtvarných umělců.

 

Účastníci Interpretační soutěže Stonavská Barborka si určitě v předešlých ročnících všimli obrazů hlavně s hudební tématikou, které zdobily chodby Domu PZKO. Autorkou a zároveň vystavovatelkou byla stonavská malířka Ewa Ćmok, která v letošním roce přišla s myšlenkou rozšířit výstavu o díla autorů z okolí Stonavy. Od myšlenky k realizaci nebylo daleko a Výstava regionálních výtvarných umělců se intenzivně připravuje. Součásti bude také kolekce prací z prvního ročníku soutěže Namaluj Barborku 2017. Výstava, která bude veřejnosti přístupná po celou dobu Interpretační soutěže (29.11. - 3.12.2017), bude zahájena  vernisáží 28. listopadu 2017 v 17 hodin ve vestibulu Domu PZKO ve Stonavě.

 

Představujeme moderátora Pavla Helana.

 

Český moderátor, písničkář, bavič a finalista soutěže Československo má talent Pavel Helan bude moderovat letošní Slavnostní koncert vítězů, který proběhne 3.12.2017 od 18 hodin v Domě PZKO. O Pavlu Helanovi více na Wikipedii nebo na YouTube.


 

Aktualizovaný Harmonogram soutěžních dnů.


Podívejte se na novinky aktualizovaný Harmonogram soutěžních dnů.


30.10.2017

Prodlužujeme termín podání přihlášky.

 

Termín podání příhlášky prodlužujeme do 10. listopadu 2017 do půlnoci. Tímto definitivně skončí veškeré možnosti se Barborky zúčastnit.  


23.10.2017

Připomínáme blížící se poslední den - 31.10.2017, kdy můžete poslat přihlášku do Interpretační soutěže Stonavská Barborka klip.

Připravujeme novinky.

Barborka 2017.

 

Mediální novinkou bude publicistický televizní pořad, který jsme nazvali Barborka 2017. Bude vysílán třetí soutěžní den 1.12.2017 od 13:30 živě v čase Vyhlášení výsledků na internetových stránkách stonavskabarborka.cz. V čase vystoupení vítězů jednotlivých kategorií a souběžně probíhající akci Vyhlášení výsledků, budou do pořadu zařazeny krátké ukázky, rozhovory moderátora s hosty a laureáty, předtočené příspěvky z dění ISSB 2017 apod. V průběhu vysílání bude probíhat soutěž o Diváckou cenu, při které budou moci diváci prostřednictvím e-mailových zpráv dát hlas svému favoritu. Hlasující diváci přenosu budou zařazeni do losování o cenu Barborka 2017, ke kterému dojde na konci vysílání.

 

Inspirace ze Skladatelské soutěže Stonavská Barborka.

 

V pátek 1. prosince 2017 od 10:30 hod. Vás zveme na besedu Inspirace ze Skladatelské soutěže SB. Hlavním tématem je uplynulých pět ročníků SSSB, jejímž cílem je rozšíření repertoárových možností zájemců o účast v Interpretační soutěži SB ve všech kategoriích a o výrazné obohacení možností komorního a ansámblového zpěvu na všech stupních hudebního školství, v domácím muzicírování i profesionálním umění. Přizvaní hosté z řad některých porotců a oceněných autorů této soutěže Vám rádi předají své zkušenosti a postřehy z minulých ročníků, ale hlavně zde bude prostor pro komunikaci, vzájemnou inspiraci a motivaci k vlastní tvorbě.

 

I v sobotu se bude zpívat.

 

Pro účastníky Slavnostního koncertu vítězů, připravujeme zajímavý program i na sobotu 2.12.2017. Po dopoledním setkání s režisérem nedělního koncertu čekají všechny účastníky
2 odpolední vystoupení v blízké Karviné. Své umění představí úspěšné ansámbly v 15:30 lázeňským hostům v Rehabilitačním sanatoriu Lázni Darkov na Koncertě vítězů. Druhý již tradiční Koncert laureátů proběhne v 18 hodin v zámku Fryštát. V koncertním vystoupení se představí držitelé cen Stonavská Barborka a jejich hosté.

 

Představujeme režiséra Jiřího Vondráka.

 

Režijní spolupráci na letošním Slavnostním koncertě vítězů (3.12.2017) přijal filmový a divadelní režisér, scénárista, spisovatel a hudebník Jiří Vondrák. Více o jeho osobě se dozvíte na webových stránkách www.vondrak-jiri.cz.

 

 

 


27.9.2017

Vyhlášení 6. ročníku Skladatelské soutěže Stonavská Barborka (SSSB).

 

Pořadatel Mezinárodního festivalu komorního a ansámblového zpěvu Stonavská Barborka, Stonavská Barborka, z.s., vyhlašuje pro všechny autory bez omezení
 

Skladatelskou soutěž Stonavská Barborka 2018 (6. ročník)
 

Cílem soutěže je rozšířit repertoárové možnosti zájemců o účast v Interpretační soutěži Stonavská Barborka ve všech kategoriích a obohatit možnosti komorního a ansámblového zpěvu na všech stupních hudebního školství, v domácím muzicírování a profesionálním umění.

Veškeré informace o soutěži: http://www.stonavskabarborka.cz/html/cz/Skladatelska-SB.
Kontaktní osoba: doc. MgA. Jan Grossmann, sssb@stonavskabarborka.cz.


25.9.2017

Přihláška je na webu.

 

Připomínáme, že přihláška do Interpretační soutěže Stonavská Barborka 2017 je k dispozici na našich webových stránkách  www.stonavskabarborka.cz vlevo nahoře.


12.9.2017

Namaluj Barborku 2017.

 

Mezinárodní festival komorního a ansámblového zpěvu Stonavská Barborka vyhlašuje výtvarnou soutěž “Namaluj Barborku 2017”. Výzvu a podmínky soutěže najdete na našich webových stránkách a Facebooku.


12.9.2017

I letos bude o co soutěžit.

 

I letos jsme pro vás připravili pestrou kolekci cen a ocenění. Kromě již tradičních diplomů jsou v nabídce i lákavá ocenění našich partnerů. Podívejte se:

Katalog cen ISSB 2017 pro kategorii ZUŠ;

Katalog cen ISSB 2017 pro kategorii SUŠ, VUŠ, HDD a AMT.


12.9.2017

Byl viděn čáp.

 

Za celou historii Barborky se stalo poprvé, co jsme s velkým napětím a očekáváním prožívali konec prázdnin. Důvodem byla naše milá kolegyně Stanislava Burešová Zimková, jejíž zakulacené bříško signalizovalo kvapem se blížící radostnou událost. Veškeré napětí z nás opadlo příchodem této zprávy: "Dnes 22.8.2017 v 0:35 h., byl viděn čáp. Přinesl uzlíček o rozměrech 50 cm a 3495 g vážící.  Do vlastních rukou šťastných rodičů předal novorozeného Jakuba ... :-)"

Milý Jakube! Přejeme Ti krásný a spokojený život a celé Tvé rodině hodně štěstí, zdraví a pohody.

Foto


1.9.2017

Prázdniny končí - Barborka je před námi.

 

Jako každoročně nám všem prázdniny velmi rychle uběhly. Věříme, že jste si užili sluníčka, odpočinku, nabrali mnoho sil a pevně doufáme, že jednou ze zajímavých akcí nového školního roku bude jedenácté setkání zpěváků ve Stonavě.
Co nejsrdečněji vás tímto zveme 29. listopadu až 3.prosince 2017 do Stonavy, kde proběhne závěrečná akce Mezinárodního festivalu komorního a ansámblového zpěvu Stonavská Barborka - 11. ročník Interpretační soutěže Stonavská Barborka (ISSB)

I letos pro vás připravujeme celou řadu novinek a vylepšení:

 1. Nová soutěžní kategorieHudebně dramatická díla - výstupy z oper a operet”, kterou také najdete pod zkratkou HDD. Kategorie je určena studentům středních a vysokých škol a vše se o ni dozvíte v aktualizovaném Soutěžním řádu a Organizačních pokynech ISSB 2017.
 2. Velký kus práce odvedl náš mediální a dramaturgický tým, který přišel s řadou inovací, které vyvolaly nejen změny v programu soutěže, ale také v názvech akcí, se kterými bychom Vás rádi seznámili:
    - již tradiční Koncert vítězů byl přejmenován na Vyhlášení výsledků. Proběhne v pátek 1.12.2017 v 13:30;
     - úplnou novinkou je publicistický televizní pořad Barborka 2017. V živém vysílání bude zprostředkovávat aktuální dění z Vyhlášení výsledků, rozhovory, diváckou soutěž atd.;
      - jen kosmetickou změnou je úprava názvu nedělního Slavnostního koncertu na Slavnostní koncert vítězů, který bude opět věnován předání cen Sronavská Barborka a hostům;
       - vše o mediálních akcích ISSB se dozvíte v článku 13 Organizačních pokynů ISSB.
 3. I letos je pro zájemce o účast v soutěži připravena elektronická přihláška, která bude pro Vás připravena na našich webových stránkách od 10.9.2017.
  Termín podání přihlášek je do 31.10.2017.
 4. Losování soutěžního pořadí proběhne v ostravském televizním studiu 19.11.2017, které bude odvysíláno naším mediálním partnerem Regionální televizí CZ (o termínu vás budeme informovat) a bude umístěno na YouTube.
 5. Novinkou podzimu je připravovaná změna vizáže našich webových stránek.
 6. Úplnou novinkou je výtvarná soutěž “Namaluj Barborku 2017”, určená zájemcům o výtvarné umění. Výzvu a podmínky soutěže najdete na našich webových stránkách a Facebooku.

I nadále vás budeme o všem průběžně informovat naším mailovým Infem, na našich webových stránkách a Facebooku.


16.6.2017

Cena poslance Evropského parlamentu Tomáše Zdechovského realizována.

 

Loňské držitelky Ceny poslance Evropského parlamentu Tomáše Zdechovského navštívily ve dnech 30.5. - 2.6.2017 Brusel. Své zážitky (Fotografie v parlamentu s panem Tomášem Zdechovským, návštěva místní čokoládovny) děvčata zdokumentovala. Podívejte se do fotogalerie.


Děkujeme za podporu.

 

                                        Ivo Vondrák

Tomáš Zdechovský                                Pavla Golasowská                                       Ivo Vondrák   

Poslanec Evropského parlamentu                     Poslankyně PS PČR                    Hejtman Moravskoslezského kraje

                                                   

Janusz Bilski

Generální konzul Polské republiky v Ostravě


12.4.2017

Informace pro hudební skladatelé.

 

Proces odtajňování soutěžních skladeb není ještě dokončen. Zatím se nepřihlásilo k autorství a neposlalo své kontaktní údaje a prohlášení čtyř autorů.
Čekáme na údaje o autorech skladeb: "Oynim", "Amed", "Magnificat" a "O Magnum Mysterium".
Mezitím jsme už začali s budováním internetového úložiště Stonavské Barborky, na které chceme uložit pro zájemce o skladby ze SSSB partitury a zvukové podoby všech skladeb, tedy nejen těch vítězných, jejichž autoři s jejich zpřístupněním souhlasí.
Domníváme se, že tuto službu neposkytuje žádná skladatelská soutěž u nás a možná ani v zahraničí.
Budeme postupovat popořadě od posledního ročníku SSSB k předchozím.

Podívejte se na výsledky 5. ročníku Skladatelské soutěže Stonavská Barborka.


                                                                               

6.4.2017

Výsledky Skladatelské soutěže Stonavská Barbroka.

 

Seznamte se s výsledky 5. ročníku Skladatelské soutěže Stonavská Barborka (2017). 

Oceněným gratulujeme a ostatním držíme palce v jejich další skladatelské činnosti. 


8.3.2017

Cena Českého rozhlasu realizována.

 

Loňské držitelky Ceny ředitele Českého rozhlasu Ostrava Nikita Lýsková, Barbora Serišová, Barbora Pawlitová využily dárkového poukazu, který byl nedílnou součásti ceny, na bezplatné využití hudebního studia a hudební režie ČRo Ostrava pro natočení vlastního hudebního snímku v celkovém rozsahu dvou čtyřhodinových frekvencí.
Děvčata si za pečlivého dohledu paní učitelky Evy Šeinerové připravily náročný program, ke kterému si ke spolupráci přizvaly své dvě kamarádky cembalistku, klavíristku a zpěvačku Kateřinu Dvorskou, flétnistku a hobojistku Terezu Sobelovou a mladého talentovaného loutnistu Tomáše Mutinu.
Odměnou za pečlivou a svědomitou přípravu i soustředěný výkon po celou dobu natáčení je CD se sedmi natočenými skladbami.
Děkujeme vedení rádia za vzornou spolupráci a vytvoření profesionálních podmínek. Neméně velké díky si za zvukové mistrovství zaslouží Marek Hoblík a za režijní dohled Josef Melnar.


8.3.2017

Návštěva Rádia Junior.

 

Eliška Lhotská a Rozárka Brzková ( jako pěvecké duo) vyhrály mezinárodní pěveckou soutěž Stonavská Barborka 2016 v kategorii do 12 let. Jako vítězky kategorie získaly hned několik ocenění, jedno z nich byla i cena Rádia Junior.
Tímto oceněním byly pozvány do rádia, kde byl pro ně připraven program.
Ve čtvrtek 16.února 2017 se děvčata s paní učitelkou Brzkovou vypravily do Rádia Junior, které sídlí v budově Českého rozhlasu v Praze na Vinohradech.


Uvítání bylo velmi milé, provedly nás částí budovy, kde vysílá Rádio Junior, postupně jsme se seznámily se všemi členy týmu. Po zhlédnutí prostor byla děvčata účastna živého vysílání s moderátorem Petrem Šefčíkem, Petr byl vtipný, upovídaný a Rozárce s Eliškou kladl otázky týkající se soutěže, školy, zálib a došlo i na přezpívání jedné soutěžní písničky. Na konec se s děvčaty vyfotil s maskotem Ušounem. Mohly jsem se podívat na přípravu a výrobu předtáčených pořadů, což bylo velmi zajímavé (nahrávací studio, zvuková technika atd.). Jeden z největších zážitků byla návštěva nahrávacího studia pro symfonický orchestr, je to největší nahrávací studio v republice, vejde se tam 68 muzikantů, sál je speciálně akusticky upraven a celé podlaží leží na pružinách, aby bylo dokonale odhlučněné,mohly jsem se podívat i do režie, kde nám ochotně ukázali celé zařízení potřebné k nahrávání . Na závěr nás pozvaly na výtečný oběd.
Celé dopoledne se neslo ve velmi příjemné a  veselé náladě, zkrátka byl to  nevšední zážitek. Domů jsme přijely plny dojmů s pocitem výjimečného dne.

 

Kristyna Brzková

Foto


20.2.2017

Úspěšný ansámbl ve vysílání Rádia Junior.

 

O návštěvě Rádia Junior soutěžním ansámblem ze ZUŠ Jaroměř (držitel ceny Rádia Junior) Vás budeme podrobně informovat v příštích dnech.
Nyní Vás jen chceme upozornit na vysílání Rádia Junior 21.2.2017 v 18:30, kde úspěšný ansámbl vystoupí.


2.2.2017

Úspěšný ansámbl z Jaroměře se připravuje na návštěvu  Rádia Junior.

 

Soutěžní ansámbl ze ZUŠ Jaroměř ve složení Eliška Lhotská, Rozárie Brzková za klavírního doprovodu Vlastimila Kováře a pod uměleckým vedením Kristýny Brzkové, který obdržel 1. místo ve své kategorii, byl také vedením Rádia Junior odměněn svou cen.

Zaměstnanci rádia se chystají úspěšný ansámbl přivítat 16.2.2017 ve svém studiu na Vinohradské 12 v Praze, kde pro ně chystají prohlídku rádia.


2.2.2017

O Stonavské Barborce na Vltavě.

 

7. února 2017 v 17 hodin si na stanici Českého rozhlasu Vltava nalaďte pořad Renáty Spisarové "Slovo o hudbě". Pořad je věnován desátému výročí Sonavské Barborky. Mezi zvukovými ukázkami z posledního Slavnostního koncertu Vám bude o historii i současnosti soutěže povídat ředitel Stonavské Barborky Josef Melnar.


25.1.2017

Hudební skladatelé pozor!

 

31. leden 2017 je posledním dnem, kdy můžete podat své skladby do 5. ročníku Skladatelské soutěže  Stonavská Barborka 2017. Veškeré informace jsou na našich webových stránkách, případně můžete napsat doc. MgA. Janu Grossmannovi na mail sssb@stonavskabarborka.cz.


 

6.12.2016

Fotoalbum Stonavské Barborky.

 

Na fotoalbum 10. ročníku Interpretační soutěže Stonavská Barborka se můžete podívat zde.


© 2011-4 Obec Stonava, © 2015-6 Stonavská Barborka, z.s.