Interpretační soutěž SB
10. ročník

30.11. - 4. 12. 2016

d ů l e ž i t é   t e r m í n y
podání přihlášek
31. 10. 2016
uzávěrka zaslání startovného
05.11. 2016

uzávěrka zapsání soutěžního repertoáru 

05.10. 2016
losování soutěžního pořadí  
??.11. 2016

soutěž

30.11. - 4.12. 2016

Koncert vítězů
2.12.2016

Slavnostní koncert
4.12. 2016

Stonavská Barborka » Aktuality

4.5. 2016

Permoník slaví 50.

 

Náš dlouholetý a významný partner pěvecké soutěže Sborové studio Permoník oslavilo 50 let svého působení. Podívejte se na foto z koncertů.


2.5. 2016

Těší nás další podpora.

 

Jsme moc rádi, že si Stonavslé Barborky všimli i další významné osobnosti z veřejného života a nabídli pomoc. Záštitu nad festivalem SB převzala poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky p. Pavla Golasowská, která o našemu festivalu prohlásila: “Jsem velmi ráda, že v kraji oceli a železa, ale také krásné přírody se najdou lidé, kteří dokáží zorganizovat tak krásnou soutěž, jakou je Stonavská Barborka. Přeji úspěch všem účinkujícím a krásné zážitky posluchačům.“ a poslanec Evropského parlamentu p. Tomáš Zdechovský.

Děkujeme jim za jejich podporu a těšíme se na spolupráci.

       

                                                     

                                 

 Tomáš Zdechovský                                        Pavla Golasowská


9.5. 2016

Zakladatelé a tvůrčí týmy SB.

 

Seznamte se se zakladateli a autory myšlenky Stonavské Barborky a s lidmi, kteří pro ni pracují. http://www.stonavskabarborka.cz/html/cz/O-nas/Zakladatele-a-tvurci-tymy-SB.


29.4. 2016

Nadace OKD opět partnerem soutěže.

 

I letos jsme se při realizaci jubilejního 10. ročníku Mezinárodního festivalu v komorním a ansámblovém zpěvu Stonavská Barborka zúčastnili řady grantových řízení. Moc nás těší, že naše žádost s projektem festivalu SB uspěla před schvalovací komisi Nadace OKD, která nám schválila pomoc ve výši 200 000 Kč. Děkujeme.


4.4. 2016

Informace k 10. ročníku Interpretační soutěže SB. 

 

Již tradičně začátkem dubna zveřejňujeme nové informace k aktuálně vyhlášenému ročníku Interpretační soutěže Stonavská Barborka (ISSB). Letošní, již 10. ročník byl slavnostně vyhlášen starostou obce Stonava Ing. Ondřejem Fébrem 6. 12. 2015 v průběhu Slavnostního koncertu loňského ročníku soutěže (pro připomenutí klikněte zde).

První kvartál letošního roku jsme jako vždy věnovali zpracování všech podnětů a připomínek a spolu s novými vstupy jsme vše zapracovali do aktualizovaných pravidel ročníku nového. A nyní je ta pravá chvíle Vás se vším seznámit:

 

1. Soutěžní řád ISSB 2016

2. Organizační pokyny ISSB 2016

3. Harmonogram soutěžních dnů ISSB 2016

 

Vše je zveřejněno na našich webových stránkách www.stonavskabarborka.cz. 

Dotazy Vám na kontaktech reditel@stonavskabarborka.cz nebo +420776270063 rád zodpoví Josef Melnar.


 15.3. 2016

Ministr kultury převzal záštitu nad Stonavskou Barborkou. 


        

 

 

 

 

Ministr kultury Mgr. Daniel Herman převzal záštitu nad 10. ročníkem mezinárodního festivalu komorního a ansámblového zpěvu Stonavská Barborka.


24.2. 2016

Cena Rádia Junior byla realizována.

 

V průběhu příprav na loňský ročník SB se také začala rozvíjet spolupráce mezi naší soutěží a pražskou redakcí Rádia Junior. Vzájemné sympatie a úspěšná jednání nakonec vyústily v mediální partnerství a udělení ceny Rádia Junior úspěšnému ansámblu v kategorii ZUŠ. Odměnou bylo pozvání do pražského studia.

Šťastným ansámblem se stal tercet ze ZUŠ Kroměříž ve složení Beáta Vymlátilová, Martina Drkulová, Jaroslav Voříšek pod uměleckým vedením Jany Novotné a za klavírního doprovodu Daniely Vymlátilové.

Návštěvním dnem se stalo pondělí 15. února 2016. Sraz by domluven v recepci Českého rozhlasu ve Vinohradské 12, kde úspěšné zpěváky v doprovodu jejich učitelek přivítala šéfredaktorka rádia paní Tereza Svobodová. Ihned po přivítání a nezbytných formalitách nastal přesun do jednoho ze studií. Zde pod moderátorským vedením Jiřího Kohouta probíhalo živé ranní vysílání, do kterého byli členové ansámblu okamžitě zapojení.

Další zastávkou bylo velké rozhlasové studio, kde všechny čekalo velice milé překvapení. Se Symfonickým rozhlasovým orchestrem právě zkoušel basbarytonista Adam Plachetka. Byl to opravdový zážitek, který se neobešel bez společné fotografie.

Následovala krátká pauza na občerstvení v místním bufetu, která plynně přešla v setkání s moderátorkami rádia Šárkou Fenikovou a Janou Rychterovou. A bylo si o čem povídat. Obě moderátorky s velkou chutí odpovídaly na dotazy a vyprávěly o své práci a zážitcích ze své každodenní praxe. To ale nebylo vše, druhá polovina setkání se sympatickými moderátorkami se odehrála v nahrávacím studiu, kde byla připravena nejen prohlídka, ale hlavně praktické ukázky práce na dětských pořadech.

Poslední zastávka byla v archivu u p Turka. Představil nám celou historii nahrávání a tvorby zvukových záznamů od vzniku Českého rozhlasu až po současnost. Celá exkurze vývojem nahrávacích technologií byla doprovázená nejen poutavým slovem, ale i ukázkami zvukových nosičů a zařízení, včetně autentických zvukových nahrávek.

Dokladem úspěšné akce jsou slova p. uč. vítězného ansámblu Jany Novotné:

Dobrý den, chci Vám ještě jednou jménem svých zpěváčků i svým poděkovat za krásný den strávený v Praze v Rádiu Junior. Věřím, že to byl zážitek, na který budeme rádi vzpomínat. Bylo to nejen poznání rozhlasové kuchyně, ale také setkání s velmi příjemnými lidmi, kteří svou práci dělají s láskou a nadšením.

Děkujeme, zdravíme z Kroměříže a těšíme se nashledanou. Jana Novotná.

Dále viz foto album.


9.2. 2016

Důležité informace k 10. ročníku  ISSB 2016

 

Veškeré informace k jubilejnímu 10. ročníku Intepretační soutěže budou zveřejněny začátkem dubna 2016. Přihlášku bude možno podat v termínu od 1.9. do 30.10. 2016. O všem Vás budeme informovat na našich webových stránkách a facebooku.


21.1. 2016

 

Úspěšný ansámbl z Kroměříže se připravuje na návštěvu  Rádia Junior

 

Soutěžní ansámbl ze ZUŠ Kroměříž ve složení  Beáta Vymlátilová, Martina Drkulová, Jaroslav Voříšek za klavírního doprovodu Daniely Vymlátilové a pod uměleckým vedením Jany Novotné, který obdržel 1. místo ve své kategorii, byl také vedením Rádia Junior odměněn svou cenou.

 

       

 

Zaměstnanci rádia se chystají úspěšný ansámbl přivítat 15.2. 2016 ve svém studiu na Vinohradské 12 v Praze, kde pro ně mimo jiné chystají prohlídku rádia, účast na zkoušce orchestru a v živém vysílání.


20.1. 2016

Objednávkový list

 

Pokud si budete chtít objednat DVD Slavnostního koncertu, objednávkový list najdete ke stažení na http://www.stonavskabarborka.cz/html/cz/O-nas/Soubory-ke-stazeni.


14.1. 2016

Stonavská Barborka v médiích

 

Každoročně se snažíme zaznamenat průběh a atmosféru soutěžních dnů Stonavské Barborky. I poslední devátý ročník nebyl výjimkou. Kromě již zavedených televizních záznamů jsme nově rozšířili oblast televizního zpravodajství a mediální spolupráce.

 

Již tradičně jsme televizními kamerami zaznamenali Koncert vítězů (4. 12. 2015) a závěrečný Slavnostní koncert (6. 12. 2015). Odkaz na záznam obou koncertů a Losování soutěžního pořadí najdete na našich webových stránkách v pravé svislé liště. Pokud chcete mít záznamy uloženy i ve svém počítači, zašleme Vám je přes Úschovnu (zdarma). Preferujete-li raději DVD, zašleme Vám na základě řádné objednávky záznam Slavnostního koncertu na DVD nosiči dobírkou (cena dobírky jednoho DVD je 90,- Kč).

 

Novinkou uplynulého ročníku jsou „Festivalových minut SB“. Jedná se o sérii televizních reportáží z každého soutěžního dne. Pokud máte zájem se podívat nebo si případně připomenout atmosféru a průběh jednotlivých soutěžních dnů, opět Vás odkážeme na pravou lištu na našich webových stránkách. Zde jsou také odkazy na reportáže TV POLAR.

 

Dění ve Stonavě bylo zdokumentováno i našimi fotografy, jejichž výsledky najdete ve fotoalbu na našich webových stránkách.


11. 1. 2016

Fotoalbum Stonavské Barborky

 

Kompletní fotoalbum 9. ročníku Stonavské Barborky na webových stránkách festivalu.http://www.stonavskabarborka.cz/…/Foto-…/9.-rocnik-ISSB-2015


4.1. 2016 

Stonavská Barborka 2015

 

30. 12. 2015 uvedla TV polar sestřih 9. ročníku Interpretační soutěže Stonavská Barborka. Podívejte se: http://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/19485/stonavska-barborka-2015


14.12. 2015

Podívejte se na koncerty ISSB

 

Losování soutěžního pořadí, Koncert vítězů a Slavnostní koncert jsou již na Youtube - podívejte se.

Losování soutěžního pořadí (22.11.2015)   https://youtu.be/2Ly5hvxfzDs

Koncert vítězů (4.12.2015)                          https://youtu.be/oHLUtUi1gmg

Slavnostní koncert (6.12.2015)                    https://youtu.be/Q6wmov3573w


© Copyright 2011-3 Obec Stonava

Created by ARONET, s.r.o.